Detoxikace těla podle MUDr. Jonáše: Co o této metodě musíte vědět

26.01.2023

Setkali jste se již někdy s metodou detoxikace těla podle MUDr. Jonáše? Jedná se o detoxikační a imunoaktivační metodu alternativní (celostní) medicíny. K čemu tato metoda slouží a z jakých poznatků vychází?

Detoxikace těla podle MUDr. Jonáše vychází ze studia bylinek, čínské medicíny a epigenetiky

MUDr. Josef Jonáš se celý svůj život zabývá celostní medicínou. Pracoval jako lékař, stal se dokonce primářem psychiatrického oddělení a v 90. letech minulého století se o svět podělil se svou teorií o detoxikaci těla a organismu. Díky studiu bylinek, tradiční čínské medicíny a epigenetiky vznikla detoxikace těla podle MUDr. Jonáše.

Proč je detoxikace těla tak důležitá?

Doktor Josef Jonáš se domnívá, že příčinou nemocí jsou toxiny. Ty se dají rozdělit podle toho, jak se do našeho organismu dostanou.

Rozlišujeme toxiny:

  • z životního / pracovního / domácího prostředí
  • z potravin
  • z virů, plísní, bakterií
  • psychické (emoce, stres, úzkost, patologické psychické programy)
  • dědičné.

Aby se mohl jedinec vyléčit, je nutná detoxikace těla, která odstraní toxiny a znovunastolí harmonii v těle.

Detoxikace podle Jonáše neodstraní příčiny, ale započne cestu očištění

Ovšem detoxikace podle Jonáše vás nevyléčí navždy. Toxiny se totiž do vašeho těla budou dostávat neustále. Vy ale máte možnost jejich počet snížit, a to s pomocí dodržování pár základních pravidel. Snažte se snížit stres, zapojit do svého dne více pohybu a trávit čas s lidmi, které máte rádi a na které se můžete spolehnout.

Očistěte se od toxinů, které snižují kvalitu vašeho života a mohou vám přinést akorát zdravotní obtíže. Detoxikujte své tělo a zaměřte se na to, jak žijete. Vyhýbejte se stresovým situacím, hýbejte se a udělejte si čas na lidi, se kterými se cítíte příjemně a na které se můžete spolehnout.