Čištění kanalizace Praha

06.02.2019

Předtím než jsme se rozhodli předat náš dům investorům, se kterými jsme na prodeji byli domluveni již delší dobu, bylo zapotřebí zajistit veškeré opravy, které se s prodejem domu pojily. Ze všeho nejdůležitější bylo zařízení čištění kanalizace renomovanou firmou. Ta přijela na místo a za pomoci speciální kamery se vydala vstříc kanalizaci, aby zjistila, jak na tom je se správným odvodem splašků a kondicí. Naneštěstí pro nás bylo tímto způsobem zjištěno, že na naše potrubí u domu tlačí prorostlé kořeny sousedního domu. Tento problém bylo zapotřebí vyřešit, co možná nejdříve. Naštěstí tento úkon provedla tatáž firma, která problém zjistila, a to v rekordním čase a za více než příznivou cenu.

čištění odpadů
čištění odpadů

Čištění odpadů proběhlo úspěšně

Následné čištění odpadů, kterého jsem se asi úplně nejvíce obávala, proběhlo naštěstí úspěšně. Špatně odtékající odpad byl pro mě i pro nové pronajímatele doslova noční můrou. Aby také ne, když tento problém některé sousedy trápí každý rok a ty poté opakovaně platí za výjezdy čisticích vozů, kteří si mnohdy účtují každý provedený výkon zvláště. To ovšem nebyl náš případ, naštěstí. Tlakovou vodou námi objednaná firma vyčistila celý odpad a žádná havárie se tak díky tomu nekonala. Další bod ve svém diáři jsem si tak mohli odškrtnout.

Kanalizace jako kámen úrazu

K naší smůle ovšem kamerový systém čisticí firmy objevil problém, který se musel akutně řešit a tím bylo částečné poškození naší kanalizace, která si žádala opravu. Technikou zvanou vyvložkování se ovšem provedla oprava kanalizace v rekordním čase a ani finančně nás příliš nezasáhla. Rozhodně nás přišla na menší sumu, než kdybychom dům prodali investorům ve stavu, v jakém se nacházel z hlediska potrubí a také zmíněné kanalizace. Nyní je naštěstí po problémech a dům již čeká na své nové pronajímatele, kteří ho budou dále pronajímat svým nájemcům.