Centrifugace a další laboratorní přístroje – jak poznáte TOP kvalitu?

20.04.2020

Budete pro vaši laboratoř potřebovat přístroje, které využívají technologie centrifugace? Jaké značky jsou zárukou kvality, a jak si vybrat skutečně profesionálního dodavatele laboratorní techniky? Co musí splňovat spolehlivý partner pro prodej laboratorních přístrojů?

Heraeus Megafuge 16 a Megafuge 16R
Heraeus Megafuge 16 a Megafuge 16R

TOP značky pro centrifugace

I když se na trhu objevují stále nové produkty a produktové řady, záruku kvality u ověřených značek nelze popřít. Mezi nejlépe hodnocené výrobce pro účely centrifugace patří dlouhodobě přední německý výrobce Heraeus, který se opírá o technologický vývoj, který započal před více než 160 lety. Od té doby se značka stala jednou z TOP celosvětových firem zásobujících trh s precizně fungujícími laboratorními přístroji.

Dalším významným výrobcem, jehož produkty se dlouhodobě vyznačují vysokou kvalitou, jsou centrifugy od americké společnosti ThermoFisher Scientific. Ta má sídlo v Massachusetts, a řadí se mezi přední výrobce potřeb pro vědecký výzkum.

Dánská značka LaboGene má v současnosti zastoupení po celém světě - i u nás, a představuje další ze spolehlivých značek pro výrobu laboratorní techniky, včetně vakuových centrifugačních koncentrátorů a dalších přístrojů.

Jak vybrat správného partnera pro laboratorní techniku

Až budete vybírat partnera pro spolupráci s dovozem špičkového laboratorního vybavení, jako jsou:

  • mrazicí zařízení,
  • chladicí zařízení,
  • potřeby pro ohřev a kultivaci,
  • laminární boxy,
  • potřeby pro měření a analýzu,
  • ochranné boxy.

Ohlídejte si základní vlastnosti, které by měl splňovat. Profesionální firmu poznáte například podle toho, že kromě prodeje je pro ni samozřejmostí také kompletní dodávka přístroje, a to včetně instalace a potřebného zaškolení. Jedině tak si budete jisti, že se s přístrojem skutečně dobře seznámíte a budete znát vše potřebné pro jeho bezpečný provoz.

Dalším znakem kvalitních obchodních služeb je i možnost využít poradenskou službu. A skutečně nejlepší firmy na našem trhu zajišťují kromě prodeje a záručního a pozáručního servisu také nabídku preventivní údržby přístrojů.

Už víte, jaké přístroje patří k těm nejlepším, které celosvětový trh nabízí?