Běhouny a kusové koberce ozvláštní každý interiér

21.04.2020

Běhouny a kusové koberce mají jednu obrovskou výhodu oproti běžným kobercům. Daleko lépe se s nimi manipuluje a můžete je dát kamkoliv. Hodí se do dětských pokojíčků, do ložnice, do obývacích pokojů i do předsíní. A podle čeho je vybírat?

Běhouny
Běhouny

Kam bude koberec umístěn

Běhouny samozřejmě můžete dát ve své domácnosti kamkoliv. Vytvářejí originální designový doplněk, ale jsou i praktické. Při jejich výběru si ujasněte, kam ho chcete dát, jakou roli na svém místě bude plnit a co všechno od něj očekáváte. Při výběru pak dále řešíme jeho vzhled, velikost, materiál a barvu. Důležitá je i životnost. Ta závidí na tom, v jakém poměru bude hustota vlákna k výšce vlasu. Koberec můžete otestovat i tak, že jej jednoduše pohladíte a prozkoumáte z obou stran - jak svrchní, tak i spodní části.

I na barvě záleží

Když budete nový kusový koberec nebo běhoun vybírat narazíte na nepřeberné množství nejrůznějších barev a vzorů. Pokud si nevíte rady, můžete se řídit i praktickým pravidlem. Světlejší odstíny a drobné vzory prostory pokoje opticky zvětšují, a naopak tmavší odstíny nebo výrazné a velké vzory jej budou zmenšovat. Tím můžete svůj výběr zúžit. Na cenu, kvalitu a životnost koberce má vždy vliv typ použitého vlákna a konstrukce vlasu, na to nezapomínejte.

I k vám se hodí

Co se týče běhounů, ty se nejvíce hodí do předsíní nebo do chodeb s velmi studenou podlahou. Kusové koberce jsou oblíbené do dětských pokojíčků, protože nabízejí nejrůznější pohádkové motivy nebo dětské autodráhy. Všechny koberce můžete mít v jakémkoliv stylu, a to včetně retro vzorů, které se vracejí do módy. Levněji pořídíte koberce z umělých vláken, dražší jsou pak samozřejmě ty z přírodních vláken. Na jejich výrobu se využívají i rostlinná vlákna. Kobercovou smyčku pak vybírejte do hodně zatěžovaných prostor, budou se vám i lépe udržovat.

I malý detail může proměnit váš interiér.