Koupelnová zrcadla jsou dominantou koupelny

15.04.2020

Koupelna je nezbytnou a velmi důležitou součástí obydlí. I z tohoto důvodu bývá výběru jejího zařízení věnována patřičná péče. V současné době lze uspokojit požadavky snad každého zákazníka, protože nabídka koupelnového nábytku je v obchodní síti opravdu bohatá. Dominantou koupelny jsou pak koupelnová zrcadla. Bylo tomu ostatně vždy. Módní styly se mění, zrcadla však zůstávají stále centrem místnosti, do níž vás vedou první kroky, když ráno vstanete.

Koupelnová zrcadla
Koupelnová zrcadla

Vybíráme zrcadlo do koupelny

Když budete vybírat koupelnová zrcadla, budete muset přihlédnout k velikosti vaší koupelny. Vhodně zvolené zrcadlo dokáže i malý prostor zvětšit a zesvětlit. Přitom platí, pokud bude umístěné přímo nad umyvadlem, mělo by ho přesahovat po stranách maximálně do 10 centimetrů. Důležité je také myslet na to, zůstane-li vám dostatek prostoru pro držáky zubních kartáčků a další nezbytnosti, které v koupelně nesmí chybět. Je-li vaše koupelna větších rozměrů, nebojte se koupit rozměrnější zrcadlo. Malé by totiž nemuselo ve velkém prostoru vypadat právě nejlépe.

Jak vysoko zrcadlo zavěsit

Lidé také často uvažují, jak vysoko mají zrcadlo umístit. Vše se odvíjí od toho, jak jsou vysoké osoby, které ho budu používat. Muži by se určitě neradi u zrcadla při holení hrbili a ženy si rozhodně nechtějí stoupat na špičky, až se budou malovat. Jistým kompromisem je pořídit dostatečně velké zrcadlo. Tak se v něm dobře uvidí všichni členové domácnosti.

Designový prvek

Koupelnová zrcadla jsou v prostoru designovým prvkem, takže vedle osvědčených obdélníkových modelů můžete vybírat klidně i oválná nebo kulatá. Vždy však záleží na tom, aby bylo zrcadlo funkční, a vy jste se v něm dobře viděli. Velmi praktická jsou zrcadla se zabudovaným LED osvětlením, díky kterému se v nich velmi dobře vidíte i v koupelně bez přístupu denního světla.

A jaké zrcadlo si pořídíte vy?