„Jednobarevné látky + 100% bavlna je jistota správného výsledku.“ Co tvrdí bytový designér?

26.07.2020

Na trhu je spoustu látek, které se používají pro bytový design. V současné době hrají prim jednobarevné látky. "100% bavlna je materiál, na který nedám dopustit. Nejde totiž o to, co se líbí při převzetí interiéru. Tuto látku zvládne udržovat každý, a proto je má práce skutečně dobře odvedena." Co dalšího nám prozradí bytový designér?

Jednobarevné látky 100% bavlna
Jednobarevné látky 100% bavlna

"S umělotinami jsem nadobro skončil."

"Musím se přiznat, že jsem také podlehl trendu rychlého nakupování a interiérům plným plastu, které vládly začátku nového milénia," uvádí bytový designér. "Postupně jsem se ale stále raději vracel k tradičním materiálům. Dnes mě těší, že se opět dostaly do bytové módy jednobarevné látky. 100% bavlna je přitom materiál, na který nedám dopustit. Dříve byly moje interiéry nádherné při předávání. S použitím klasických materiálů včetně bavlny jsou stejně krásné po mnoho let! S umělotinami jsem nadobro skončil!"

Nový úspěch

"Vždy jsem se zajímal o to, jak bude má práce vypadat při převzetí daného interiéru. Zajímal mě wow-efekt, kdy lidé přišli do objednaného prostoru a žasli nad tím, jak je vše načančané a dokonalé. Když jsem je třeba po roce oslovil s tím, aby mi poslali fotku z plného provozu, realita byla o dost rozlišná. Běžný provoz domácnosti prostě nekoresponduje s taftem, tylem a dalšími materiály, které jsem dříve používal. Proto jsem se rozhodl, že dám šanci bavlně. A je to úplně jiná liga! Interiér je skutečně stále nádherný! Lidé se o tento materiál umí skvěle starat."

"Hra s barvami mě baví."

Kromě toho, že se mnoho lidé vrací k přírodním materiálům, je také v současném bytovém designu v kurzu jednobarevnost. "Hra s jednobarevnými prvky mě skutečně baví. Abych pravdu řekl, jednobarevné látky se skvěle kombinují a výsledek je tak mnohem působivější a ladnější než při použití vzorovaných látek."

Přejete si i vy jít s dobou? Dolaďte svůj domov ubrusy, závěsy, prostíráním a polštářky z jednobarevné bavlny.