Extra panenský olivový olej Arbequina Duc 0,75l Olis De Catalunya – poznejte dokonalou chuť

28.04.2021

Různých olivových olejů se nabízí celá řada, ovšem pokud hledáte opravdovou kvalitu, pak je tou nejlepší volbou právě extra panenský olivový olej Arbequina 0,75l Olis Dd Catalunya. Snoubí se v něm několik tónů chutí a příjemná vůně, které pozvednou jakýkoliv pokrm na další úroveň.

Olej ze dvou složek

Extra panenský olivový olej Arbequina 0,75l Olis Dd Catalunya je dvousložkový, jednoduše řečeno tedy došlo ke smíchání dvou různých odrůd oliv. Díky tomu se nejedná o jen tak ledajaký olivový olej, užít si totiž můžete rozličné chutě v jednom produktu. Použitými odrůdami oliv jsou Empeltre a Arbequina. Ty jsou navíc sklízeny šetrným způsobem, a to v ten nejlepší okamžik, kdy jsou olivy dokonale zralé.

Neodolatelná chuť i vůně

Tento olivový olej může nabídnout opravdu širokou škálu chutí. Pochází ze slunné španělské oblasti Terra Alta, díky které mají olivy ke zrání ty nejlepší podmínky. Ve vůni se kombinuje aroma čerstvých oliv společně s exotickými banány, zároveň jsou zde také lehké tóny nezralých rajčat. Co se chuti týče, ta je velmi bohatá a harmonická, olej je tak skvěle vyvážený. Jedná se o spojení lehce pikantní a nepatrně nahořklé chuti, přičemž chuť zůstává příjemná a plná.

Produkt vysoké kvality

U olivových olejů existuje mnoho různých faktorů, které ovlivňují jeho kvalitu. U tohoto oleje však není třeba se jimi zabývat. Právě perfektně vyzrále olivy v kombinaci dvou odrůd se starají o kvalitu i příjemnou netradiční chuť. U extra panenských olivových olejů je důležitá také jejich kyselost, která by neměla přesahovat 0,8 %. Kyselost tohoto oleje se však pohybuje maximálně do 0,3 %.

Extra panenský olivový olej Arbequina rozhodně stojí za vyzkoušení. V tomto produktu se totiž snoubí jen to nejlepší pro dokonalý požitek, ať už chcete olej využít do různých salátů, těstovin, či k masu.